Ekin Yazın Dostları

  Beykoz'da Ağababa romanı gezisi ve tartışması üzerine yorumlar

Bahriye Kınacı Ağababanın izinde gitmek bizim içinde inanılmaz güzellikte idi. Bu arada İstanbul'un bir başka yüzünü görmüş olduk ve galiba bu yüzü sevmediğimiz tarafından daha güzeldi. Teşekkür ederiz.

Zeynep Eşitmez Sevgili Osman Bey bize çok güzel bir hafta sonu yaşattınız, her şey çok mükemmeldi. Ağa babanın ışığında geçmişe bir yolculuk yaptık. Size eşinize ve sevgili kardeşiniz Sayın Sinan Akbaşak ve eşi Nurten Hanıma emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Mutlu ve esen kalın, sevgiler.

Feray Şenakın Şardağ Öyle bir gezi oldu ki, harika, müthiş, çok güzel kelimeleri yetersiz kaldılar, sonunda buldum kelimeyi; RÜYA gibi bir gezi oldu, uyandık ve bitti:( sevgili M Osman Akbaşak, sağolun, varolun... Bir kitap okumak neler kazandırıyor insana, edebiyat, kültür, tarih, coğrafya... Ve hepsinden önemlisi DOSTLUKLAR... Bu duyguları yaşattığın için önce sana çok çok teşekkür ederim, sonra sevgili Necla'ya ve hafta sonu emeği geçen herkese en içten sevgilerimle teşekkür ederim.

Selmiye Şenyüz Ağababa'nın ayak izlerinin olduğu yerlerde yürümek ve tarihin o sayfalarında yer alan mekânları görmek eşsizdi. Boğaz gezintisi ise başka İstanbul idi. Her şey için sonsuz teşekkürler.

Ufuk Birol Osman'cığım resimler çok güzel.. Harcadığın zamana ve emeğe değdi doğrusu. Sayende harika bir hafta sonu geçirdik. Ve beklediğimden de güzel bir gezi oldu... Şimdi bu müthiş gezinin resimlerine de kavuştuk. Her şey için, bir kez daha söylüyorum çok teşekkürler... İyi ki seni tanımışım. İyi ki varsın kardeşim.

Necla Akbaşak Bir yazar düşünün... Yazdığı romanı okuyan okurlarıyla birlikte romanın geçtiği yerlerde kurtuluş savaşında özgürlük mücadelesine emek vermiş, cumhuriyet sevdalısı Ağababasını bir kez daha yad ediyor... Ağababa'nın yaşayan evlatları oğulları Osman Akbaşak'ı gözleri yaşlı dinliyor. Ne büyük ne tarif edilemez duygu coşkunluğu... İşte bu anları yaşayan yazar kaç kişidir acaba... Bu onuru okurlarıyla paylaşan sevgili eşim Osman Akbaşak'ı bir kez daha kutluyor, onunla gurur duyuyorum.

Aydın Ergil Değerli dostlar, biz de etkinliğe İstanbul'dan katılanlar olarak arkadaşımız Osman Akbaşak'ın romanının ne denli değerli ve önemli olduğunu gördük, romanda adları geçen kişileri tanıdık, mekânları gezdik, hepsinden önemlisi yazarıyla buluştuk. Etkinliğe emek veren Yavrutürk ve Akbaşak ailelerine, yazar Osman Akbaşak'a ve Beykoz Vakfı'na sonsuz teşekkürler.

Fahriye İpekçioğlu Güzel ve olumlu dostluklarla yaşam da güzelleşir, çekilir hale gelir. Sanırım Osman Bey Kardeşim bunu fazlasıyla başarmış. Yollarınız açık ve aydınlık, gerçek dostlarınız bol olsun.

Gülben Çetinkaya Taştan Osman Bey duygularınızı aynen paylaşıyorum. İstanbul grupları olarak sizli ve ailenizi tanımaktan ve kitapta geçen yerleri görmekten büyük bir keyif aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Fitnat Çimen Sarıözkan Yazarımız ve Ekin Yazın Dostlarıyla birlikte Ağababanın izlerini sürmek çok keyifliydi. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum.

Fatma Olcay Özer Kurtuluş Savaşı'nda bayrağı ve ülkesinin özgürlüğü için mücadele eden aydın bir imamın torunu olmak gerçekten gurur verici. O dönemde yaşanılan yerleri ve mekânları görmek bizleri heyecanlandırdı. Ağababa da eminim torunuyla gurur duymuştur. Eline ve yüreğine sağlık Osman Akbaşak, çok güzel bir hafta sonu yaşadık. Emeği geçen herkese sevgili Necla arkadaşıma, Sinan ve Nurten Akbaşak 'a teşekkürler selamlar.

Müşerref Kınacı Bu güzel etkinlik için söylenebilecek tüm sözler söylenmiş, zaten fotoğraflar da bunun en büyük göstergesidir, benim ilave edebileceğim tek cümle "çok teşekkür ederim" olacaktır.

Birten Gizer Kırımlı Gerek bilgilenmek gerek gezip eğlenmek açısından çok faydalı gezi idi. Kitabı yazarına ailesine emeği geçenlere teşekkürler...
Muhittin Bilgin Heyecanla okuduğum Ağababa ile çoğaldığımı duyumsamıştım. Ağababa'ya ve değerli yazarı güzel insan M. Osman Akbaşak'a borçluluk duygusuyla...

Nevzat Süer Sezgin Ağababa romanının okurlarıyla çok güzel bir toplantı oldu. Keşke sevgili Osman Akbaşak dostumuzun Ağababa, Şafak Baskını ve Güneşe Doğru romanlarından oluşan eserlerini bütün gençlerimize okutabilsek. Kendisine ve katılan tüm dostlara teşekkürler.

Fahriye İpekçioğlu üç cildini de çok severek okuduğum AĞABABA'nın mekânı İstanbul Beykoz'a yapılan anlamlı geziye katılamadığım için, bu toplantıya katılıp, değerli okurların görüş ve düşüncelerini öğrenmem gerekiyordu. Olumlu bir toplantı oldu. Değerli hemşehrim Osman AKBAŞAK'I tekrar kutluyor, yeni eserleri beklediğimizi de belirtmek istiyorum.

Sevda Özer Çok ısrar etmemize rağmen Sayın Osman Akbaşak 'in hep ertelediği bir kitabı nihayet okuduk ve tartıştık. Bence yine zaman çok manidar. Lozan'dı, Sevr'di, Adalar'dı diyen herkesin okuması gereken bir kitap. Bugünlere nasıl mücadele edip gelindiğinin gerçek hikâyesi. Emeği geçen herkese ve katılımcılara çok teşekkür ederim.

Serpil Beşok Sizi ve ailenizi tanımak beni mutlu etti. Sayenizde Beykoz ve Akbaba köyünü çevresini görmek Kurtuluş mücadelesine katkılarını okuyup canlandırmak farklı güzellikte bir duyguydu. Emeklerinize sağlık.